Wielki Mały Teatr

Fundacja Wojciecha Pszoniaka Kurtyna w Górę oraz Wiślańskie Centrum Kultury zapraszają na 1. Festiwal Wielki Mały Teatr, który odbędzie się w 8 i 9 sierpnia w dwóch miejscowościach Beskidu Cieszyńskiego – Ustroniu i Wiśle.
image

Festiwal ma być świętem dzieci i teatru, inspirującej zabawy, a zarazem nauki i wychowania poprzez kontakt ze sztuką.


W ramach festiwalu odbędą się prezentacje spektakli teatralnych, interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne oraz wystawa prac 18 letniego autystycznego artysty Jeremiasza Popiela, która udowadnia, że sztuka wyzwala z ograniczeń i może pełnić funkcję terapeutyczną.


Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały teatry i niezależne grupy artystyczne, które łączy pasja, profesjonalizm i szacunek do młodego widza. Wystąpią: Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, Teatr Okruszek z Warszawy, Teatr odSkocznia z Warszawy, Teatr Kamishbaj z Katowic, Teatr I co było dalej z Warszawy oraz Teatr CLOWNa FELIKSa z Krakowa.

 

Zaprezentowane zostaną spektakle oparte na klasycznym repertuarze oraz przedstawienia łączące w sobie różne formy teatralnej ekspresji: sztukę opartą na wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, spektakle z elementami pantomimy, teatru lalek, teatru ruchu i klaunady.

 

Dopełnieniem wystawianych spektakli będą interdyscyplinarne warsztaty łączące w sobie m.in. elementy teatru i muzyki, prowadzone przez edukatorów ze „Stowarzyszenia z siedzibą w Warszawie”, pedagogów stowarzyszenia Sztuka włączania oraz aktorkę Natalię Leszczyńską.


Dzieci będą miały wyjątkową okazję aby pod okiem profesjonalistów stworzyć własne pacynki, które ożyją w zrealizowanej przez nich etiudzie teatralnej, skomponować i wykonać wymyślony przez siebie utwór muzyczny oraz opowiedzieć historię w konwencji japońskiego teatru ilustracji.

 

Wydarzenia festiwalowe będą się odbywały w przestrzeni miejskiej i ośrodkach kultury Ustronia i Wisły.

 

W załączeniu plakat i szczegółowy program wydarzenia.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz