Wystawa koreańskiego projektowania graficznego

2019 VIDAK International Poster Design Exhibition prezentuje unikatowy język wizualny w przekroju 25 lat historii koreańskiego projektowania graficznego.
image fot. materiały organizatora

Na wystawie będzie można zobaczyć przykłady typografii, reklamy, opakowań, tożsamości marki, plakatów, publikacji, projektowania informacji, grafiki ruchowej oraz mediów internetowych / interaktywnych.

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest VIDAK (Visual Information Design Association of Korea – Koreańskie Stowarzyszenie Projektantów Informacji Wizualnych). Założona w 1994 roku przez 300 czołowych koreańskich projektantów organizacja od ponad 20 lat przyczynia się do konkurencyjności przemysłu krajowego i międzynarodowego sukcesu. Poprzez współpracę skoncentrowaną na odkrywaniu i zrozumieniu potrzeb ludzi, VIDAK zbudował biznesową platformę wymiany wiedzy (nie tylko ograniczoną do projektowania informacji wizualnych), służącą zmianie świadomości w postrzeganiu rzeczywistej wartości projektowania. Celem organizacji jest rozszerzenie sieci wiedzy poprzez otwarcie nowych kanałów komunikacji. Po to, by wykorzystać je do różnego rodzaju interdyscyplinarnych projektów badawczych, łącząc najlepszych pracowników z sektora projektowania informacji wizualnych z powiązanymi organizacjami w Korei i za granicą.

 

 

 


Zamek Cieszyn jest instytucją kultury współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz