Zamek Cieszyn otwiera Szkołę Rzemiosł

Ruszyła rekrutacja do Szkoły Rzemiosł. W roku pilotażowym będzie można bezpłatnie nauczyć się tradycyjnych technik rzemieślniczych w sześciu wybranych rzemiosłach: plecionkarstwie, koronczarstwie, snycerstwie, rusznikarstwie, obróbce wełny i introligatorstwie.
image Zamek Cieszyn, fot. Natalia Rzeźniczak-Riess, materiały organizatora

Szkoła Rzemiosł to nasza odpowiedź na niektóre z wyzwań dynamicznie zmieniającego się świata, jakie od dawna obserwujemy. Masowa produkcja, kurczenie się zasobów, zanik lokalnej wspólnotowości, zapominanie tradycji i umiejętności rzemieślniczych to niektóre z nich. Chcemy inspirować do działania i zachęcać do odkrywania potencjału rzemiosła, szerzyć wiedzę o związanych z nim wartościach, dać możliwość rozwijania i odkrywania własnych umiejętności.

Dlatego rozpoczynamy pilotażowy rok działania Szkoły Rzemiosł Cieszyn. Będzie można nauczyć się nie tylko tradycyjnych technik rzemieślniczych, ale także pozyskać wiedzę jak wprowadzać produkty rzemieślnicze na rynek.
Współpracujemy z rzemieślnikami i mistrzami z terenu Śląska Cieszyńskiego i oferujemy naukę sześciu wybranych rzemiosł:

• plecionkarstwo
• koronczarstwo
• snycerstwo
• rusznikarstwo
• obróbka wełny
• introligatorstwo

 

Dodatkowo Szkoła oferuje zajęcia w ramach tzw. modułu biznesowego, w ramach którego odbędą się zajęcia dotyczące m.in. wdrażania na rynek, modeli biznesowych, brandingu, finansowania działalności gospodarczej, sprzedaży, marketingu – wszystko w kontekście produktów rzemieślniczych.

 

Oferta Szkoły skierowana jest zarówno do osób, które nie mają żadnego doświadczenia w rzemiośle, jak i do tych, które posiadają już doświadczenie w pracy z materiałem.

 

Uczestnictwo w Szkole w roku pilotażowym jest bezpłatne!

 

Nauka potrwa 10 miesięcy. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w Zamku Cieszyn oraz w pracowniach rzemieślników, w weekendy zgodnie z poniższym harmonogramem zjazdów oraz częściowo zdalnie (dotyczy modelu biznesowego) w godzinach popołudniowych według później ustalonego planu.

 

Uroczysta inauguracja odbędzie się 3 marca 2023 roku.

 

REKRUTACJA

KROK 1 - zgłoszenie kandydatury przez formularz zgłoszeniowy
KROK 2 - rozmowa komisji kwalifikacyjnej Zamku Cieszyn z wybranymi kandydatami
KROK 3 - zakwalifikowanie i podpisanie umowy

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz