Zielony Dzień Dziecka na Wzgórzu Zamkowym

Zamek Cieszyn i Herbaciarnia Laja zapraszają na Zielony Dzień Dziecka na Wzgórzu Zamkowym. Tego dnia na najmłodszych czekają warsztaty wykonywania japońskich latawców koinobori i „Las zamknięty w szkle".
image fot. materiały organizatora

Warsztaty rodzinne „Las zamknięty w szkle”
To propozycja dla tych, którzy chcieliby mieć swój własny las i obserwować na co dzień jak rozwija i zmienia się w nim życie. Podczas warsztatów przeniesiecie kawałek lasu do szklanego naczynia i stworzycie samowystarczalny ekosystem, w którym rośliny radzą sobie bez wody czy powietrza nawet przez kilka lat! Jedyne, czego potrzebują, to energia w postaci światła. Taki las zamknięty w słoiku będziecie mogli obserwować i podziwiać przez długi czas.
Co ze sobą przynieść?

  • ciekawy słoik lub inne szklane naczynie z pokrywką (minimum 1 litr pojemności), w którego wylocie mieści się dłoń
  • małe figurki zwierząt leśnych

 

Warsztaty robienia japońskich latawców koinobori
Od kwietnia do początku maja można podziwiać w Japonii kolorowe latawce koinobori. Jest to tradycyjna ozdoba wywieszana na dachach domów z okazji święta Kodomo no hi – Dnia Dziecka. Koinobori to kolorowy latawiec w kształcie karpia, który w Japonii uważany jest za gatunek ryby symbolizujący siłę i odwagę, ponieważ potrafi płynąć pod prąd silnego nurtu rzeki. Podczas warsztatów powstaną kolorowe latawce-karpie, które w Japonii są symbolem szczęścia, siły i pomyślności, o jaką proszą rodzice dla swoich pociech w Dniu Dziecka.

 

Warsztaty poprowadzą Herbaciarnia Laja oraz Karolina Starzyńska-Krzempek, na co dzień pracująca w małej pracowni architektury krajobrazu i ceramiki „Zielona Doniczka”.

 

 

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

informacje i zapisy:
Wioletta Beczek
tel. 33 851 08 21 wew. 34
mail: wbeczek@zamekcieszyn.pl

 

organizatorzy:
Zamek Cieszyn
Herbaciarnia Laja

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz