12. Międzynarodowy Festiwal im. Bronisława Hubermana

We wrześniu Filharmonia Częstochowska zaprasza na najważniejsze wydarzenie 74. sezonu artystycznego – 12. Międzynarodowy Festiwal im. Bronisława Hubermana.
image

Koncert inauguracyjny i finałowy to popisy światowej sławy skrzypków, którzy wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Gwiazdą pierwszego będzie Shlomo Mintz. Ten uważany za jednego z najwybitniejszych wirtuozów skrzypiec, wychował się i muzycznie edukował w Izraelu, gdzie zadebiutował w wieku 11 lat z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej, którą tworzył w latach 30-tych patron naszego Festiwalu Bronisław Huberman. Na otwarcie Festiwalu zabrzmią w wykonaniu Shlomo Mintza przebojowe Pory roku Vivaldiego oraz II Koncert skrzypcowy Wieniawskiego.

 

Koncert finałowy uświetni Roby Lakatos z programem „Szalone skrzypce i muzyka świata”. Węgierski Rom, wirtuoz skrzypiec, poruszający się na granicy stylów od klasyki, poprzez jazz po muzykę cygańską ceniony jest za kunszt, energię i wszechstronność.


Ponadto 12. Festiwal Hubermanowski to: recitale Mariusza Patyry i Aleksandry Szwejkowskiej; projekt jazzowy „Seifert” w interpretacji Atom String Quartet; koncerty Diverso String Quartet, Huberman Piano Trio oraz „Folk nie z tej ziemi” zespołów łączących brzmienia etniczne, folkowe z elementami klasyki i jazzu, czyli Lautari i Kapeli Maliszów.

 

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna dokumentująca najważniejsze momenty 11 festiwalowych edycji.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz