3. Wystawa Fotografii Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa

Do 30 stycznia w Galerii Art-Foto Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oglądać można trzecią zbiorową wystawę fotografii członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa.
image

Doczekaliśmy się już trzeciej zbiorowej wystawy fotografii członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Zapowiada się niestety kolejny rok obostrzeń i pisząc te słowa nie mam pewności, że wspólnie spotkamy się na wernisażu tej ekspozycji. Jednak działamy dalej, mimo, że nasze działania klubowe jak i liczba członków uległa ograniczeniu. Fotografie prezentowane na wystawie w pewnym sensie odzwierciedlają stan świadomości estetycznej jak i kondycję psychiczną autorów. Tematyka prac bardzo różnorodna, wskazuje na bogactwo zainteresowań wielowątkowymi tematami fotograficznymi wśród członków JFCz. Dużo tradycyjnej fotografii, mniej eksperymentalnych poszukiwań nowatorskich kontekstów wyrazu medium fotograficznego. Nie jest to oczywiście zarzut tylko zasugerowanie autorom możliwości bardziej konceptualnego wyrażania swojej postawy twórczej. Wydaje się, że wystawę zdominowała estetyczna poprawność, fotografie ogląda się z przyjemnością, zachwycając się pięknie podanym widzowi tematem. Gratuluję wszystkim autorom udziału w wystawie, życząc wszystkim członkom Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa rozwijania i pogłębiania swoich fotograficznych pasji.

Sławomir Jodłowski – prezes Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa

 

Wystawa prezentuje prace 30 autorów. Ekspozycja została objęta patronatem Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Więcej na stronie i profilu FB Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz stronie i profilu FB Jurajskiego Fotoklubu.

 

 

 

 


ROK w Częstochowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz