Andrzej Jagodziński Trio & Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Filharmonia Częstochowska zaprasza na koncert.
image

wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Adam Klocek – dyrygent

oraz
Andrzej Jagodziński Trio:

Andrzej Jagodziński – fortepian,

Adam Cegielski – kontrabas,

Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

w programie:

Béla Bartók – Koncert na orkiestrę

Andrzej Jagodziński – Koncert fortepianowy g-moll

 

Andrzej Jagodziński - artysta wszechstronny; waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Karierę jazzową rozpoczął zdobyciem głównych nagród – indywidualnej i zespołowej na festiwalu Złota Tarka w 1979 roku. Do dzisiaj dzięki swojej wyjątkowej umiejętności wtopienia się w brzmienie i konwencje danego zespołu gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu. Są to Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany i zespoły Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.

 

Od kiedy w 1993 roku powstało trio firmowane jego nazwiskiem artysta aranżuje utwory Fryderyka Chopina – autorski pomysł oraz wielki sukces artystyczny i komercyjny (albumy ”Chopin”, „Chopin Once More”, „Les Brillantes”, „Sonata b-moll”), a także muzykę ludową (album „Muzyka Polska”). Od samego początku lider Trio samodzielnie dobiera i aranżuje repertuar na kolejne płyty.

 

20-lecie istnienia swojego Trio świętował prawykonaniem „Koncertu fortepianowego g-moll” z towarzyszeniem trio jazzowego i orkiestry symfonicznej, który artysta skomponował na tę okazję. Premiera w wykonaniu Tria Andrzeja Jagodzińskiego oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej miała miejsce podczas jubileuszowego koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie w listopadzie 2013 roku.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz