13. Noc Kulturalna coraz bliżej. Do wygrania karnet

13. Noc Kulturalna już wkrótce, bo w sobotę 17 września. Tymczasem organizatorzy oraz wolontariusze Nocy Kulturalnej w Częstochowie po raz kolejny przygotowują akcje promujące wydarzenie.
image fot. Marcin Szczygieł

Pierwsza akcja będzie polegała na umiejscowieniu w 13 miejscach (w których odbędą się imprezy w ramach 13. Nocy Kulturalnej) ponumerowanych kotów (małych czarnych skrzynek w kształcie kota). Chętni będą mieli okazję wrzucić tam karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem i e-mailem. Stos małych karteczek z formularzem do wypełnienia umieszczony zostanie na ladzie w miejscach widocznym dla zainteresowanych.  Z każdej skrzynki zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma karnet na tegoroczną edycję Nocy Kulturalnej. Zabawa będzie trwała oczywiście przez 13 dni, od 5 do 17 września.

 

Akcje promujące odbędą się również w piątek 2 września. Przebiegały będą w dwóch etapach. Na początek wolontariusze przebrani za czarne koty będą odwiedzać kluczowe miejsca związane z tegoroczną edycją Nocy oraz ustawiać się w szeregu tworząc napis: 13. Noc Kulturalna. Przy tej okazji przechodnie będą mieli okazję otrzymać ulotkę wydarzenia. Następnie wolontariusze rozniosą do miejsc, gdzie będą odbywały się imprezy w ramach Nocy wycięte z kartonów wielkie czarne koty z napisem, informujące, że Noc Kulturalna odbędzie się właśnie w tym miejscu, dokładnie 17 września.

 

Dlaczego koty? Ponieważ w tym roku wypada Noc Kulturalna opatrzona numerem 13, a jej kolorem przewodnim, wykorzystanym w identyfikacji wizualnej, jest czerń (związana oczywiście z nocą), maskotką imprezy stał się czarny kot, noszący imię Nocur. Kot właśnie jest też motywem przewodnim akcji promocyjnych. Organizatorzy chcą tym samym podkreślić wyjątkowość Nocy, jej charakter w rozumieniu kulturowym, odwołując się między innymi do przesądów, funkcjonujących w społeczeństwie skojarzeń i wyobrażeń. Połączenie czerni, kota i trzynastki ma z jednej strony przyciągnąć uwagę uczestników imprezy, wytworzyć aurę tajemniczości, a z drugiej pokazać, że niekoniecznie kryją się za tym negatywne (pechowe) wartości. Dla organizatorów i wolontariuszy jest to szczęśliwe połączenie, mające przyczynić się do jak największego wypromowania wydarzenia jakim jest Noc Kulturalna. Chcemy, aby jej uczestnicy i sympatycy również oswoili przesądy i wzięli razem z nami udział w zabawie.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz