64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do udziału w 64. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, ogłoszonym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej.
image

Konkurs jest najstarszym i najważniejszym konkursem recytatorskim w Polsce, jego laureatami było wielu znanych i cenionych aktorów i wykonawców poezji śpiewanej.  Podstawowym celem jest pielęgnowanie kultury języka ojczystego, stworzenie szansy rozwoju artystycznego, zainteresowanie literaturą piękną.


Równie ważne jest wspieranie rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, zwiększanie i ułatwianie dostępu do uczestnictwa w kulturze, uwrażliwienie na kulturę słowa, ożywienie małych środowisk, motywowanie młodych ludzi do działań twórczych i rozwijania swoich pasji artystycznych. Dzięki organizacji poszczególnych etapów konkursowych stworzona zostaje też możliwość wymiany doświadczeń w pracy nad żywym słowem wykonawcom i ich opiekunom.


Konkurs tradycyjnie jest przeprowadzany w 4 kategoriach artystycznych: recytacji, poezji śpiewanej, „wywiedzionym ze słowa” i monodramie.

Terminy eliminacji konkursowych organizowanych przez naszą instytucję:

7 marca, godz. 10.00 – zapraszamy uczestników z miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego, we wszystkich kategoriach konkursowych,
20 marca, godz. 10.00 – zapraszamy uczestników z regionu, również we wszystkich kategoriach konkursowych.


W tym roku Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie jest również gospodarzem eliminacji wojewódzkich Konkursu, termin eliminacji jest planowany w maju.

Regulamin OKR i karty zgłoszenia dostępne są na naszej stronie internetowej www.rok.czestochowa.pl oraz na stronie głównego organizatora – Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie www.tkt.art.pl

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz