„Dom, w którym mieszka opera” - dokument przed nowym sezonem transmisji z MET

Już po raz czwarty w częstochowskim kinie będzie można jesienią uczestniczyć w transmisjach z Met w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Cykl „The Metropolitan Opera: Live in HD” rozpocznie się 6 października roku od „Aïdy” Giuseppe Verdiego ze światowej sławy sopranistką Anną Netrebko w roli tytułowej.
image fot. materiały prasowe organizatora

Nie zabraknie też „polskich” akcentów – Piotr Beczała zaśpiewa w nowej inscenizacji „Adriany Lecouvreur” Cilèi a Aleksandra Kurzak po raz pierwszy pojawi się na ekranie w „Carmen” Bizeta. Dodatkowo, w przerwach między aktami widzowie wraz z kamerą przeniosą się za kulisy przedstawienia: zobaczą pracę scenografów, charakteryzatora, a przeprowadzane wywiady z artystami będą tłumaczone symultanicznie.

 

Jednak zanim operowe emocje sięgną zenitu, 22 września zapraszamy na dokument o powstawaniu obecnej siedziby Met, stworzony z okazji 50-lecia istnienia Met w Lincoln Center (2017). To prawdziwa gratka dla melomanów. Film zawiera rzadko prezentowane materiały archiwalne, zdjęcia, wywiady i nagrania wyjątkowych wydarzeń i występów gwiazd na starej i nowej scenie Met. Autorka, wielokrotnie nagradzana dokumentalistka, Susan Froemke, ukazuje także wspomnienia artystów, architektów i polityków, którzy kształtowali życie kulturalne i społeczne Nowego Jorku w latach 50. i 60. XX wieku.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz