Europejski Dzień Kina Artystycznego w Iluzji

Szósta edycja Europejskiego Dnia Kina Artystycznego odbędzie się 14 listopada 2021 roku.
image

Europejski Dzień Kina Artystycznego zwraca uwagę zarówno na film jako dziedzinę sztuki, jak i miejsce, czyli kino. Święto dotyczy zarówno filmu jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy. Zatem EDKA to nie tylko wyjątkowe propozycje programowe – bo takie królują u nas nieustannie – ale także doskonała okazja do tego, by przypomnieć widzom, czym tak naprawdę są kina studyjne, te unikatowe miejsca, które tworzą wokół siebie małe społeczności, w których ważne są wspólne emocje.

 

PROGRAM:

DLA DZIECI:

  • BASIA 2, BASIA 3 animacje b.o, dubbing / bilet 10 zł

Polska  2018/2019 ok. 45 min., reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz

Adaptacja książek z kultowej już serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyserzy serialu  zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi.

  • Warsztaty plastyczne dla dzieci 4+ | bilet 5 zł | ograniczona liczba miejsc

 

DLA DOROSŁYCH:

  • WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE  przedpremiera | bilet 13 zł

Włochy 2021, 100 min., reż. Daniele Luchetti

wyk.: Luigi Lo Cascio, Alba Rohrwacher, Laura Morante, Silvio Orlando

Uczuciowy thriller, opowieść o lojalności i niewierności, urazie i wstydzie. Neapol, wczesne lata 80. Małżeństwo Vandy i Alda przeżywa kryzys, gdy ten zakochuje się w młodej Lidii. Ich dwoje małych dzieci jest rozdartych między rodzicami, w atmosferze krzywdy i urazy. Teraz, trzydzieści lat później Aldo i Vanda nadal są małżeństwem. Co się w tym czasie wydarzyło?

 

  • TRUFLARZE dokument przedpremiera | bilet 13 zł

Grecja/Usa/Wlochy 2020, 84 min., reż. Michael Dweck, Gregory Kershaw

Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego. Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera „Tamtych dni, tamtych nocy” wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie.

 

  • GORĄCZKA przedpremiera | bilet 13 zł

Francja/Niemcy/Rosja/Szwajcaria 2021, 145 min., reż. Kiriłł Sieriebrennikow

wyk.: Semyon Serzin, Vlad Semiletkov, Chulpan Khamatova, Yulia Peresild

Znany z „Lata” Kiriłł Sieriebriennikow powraca z adaptacją nagradzanej książki Aleksieja Salnikowa o dysfunkcyjnej rodzinie, której członkowie utknęli razem wskutek pandemii tajemniczego wirusa. Fascynujące spojrzenie na post-sowiecką Rosję oczami jednego z najbardziej wyrazistych reżyserów współczesnego kina. To zbiór impresji, podróż przez fantazje, sny, tłumione potrzeby, wspomnienia i tajemnice, opowieść o byciu blisko i daleko w rodzinie.

 

  • TRZY PIĘTRA przedpremiera | bilet 13 zł

Włochy/ Francja 2021, 119 min., reż. Nanni Moretti,

wyk.: Riccardo Scamarcio, Margherita Buy, Alba Rohrwacher, Adriano Giannini

Oparty na bestsellerowej powieści izraelskiego pisarza Eshkola Nevo dramat o burzliwych losach trzech rodzin, które mieszkają w jednej kamienicy w centrum Rzymu.

Moretti przeplata trzy historie – jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę; drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podejrzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka; i trzecią o błędach rodzicielskich i przyznaniu się do własnych słabości.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz