Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj!

Wyjątkowe święto literatury i zjawisk około literackich.
image

25 września 2018 (wtorek), godz. 19.30, Pawilon Wystawowy w Parku Staszica

Wejście ewakuacyjne. Wystawa Marleny Biczak, Juliusza Kosina, Magdaleny Kuleszy-Fedokowicz, Olgi Pawłowskiej, Mateusza Rafalskiego, Dobrusi Rurańskiej, Pawła Słoty

Siedmioro artystów i artystek i siedem różnych wizji na temat tego, jaką rolę we współczesnej sztuce odgrywa SŁOWO. Malarstwo, rysunek, ilustracja, instalacja – to wszystko razem złoży się na wciągającą i nietypową, jak zawsze podczas Festiwalu „Czytaj!”, wystawę. Warto na chwilę pochylić się nad młodą polską sztuką i dać się porwać przez tę nastrojową narrację.

 

27 września 2018 (czwartek), godz. 18.00 – 20.00, Ratusz

Magda Grzebałkowska znów w Częstochowie!

Tym razem opowie o okolicznościach powstania niezwykłego reportażu – biografii jednego z najważniejszych polskich artystów jazzowych. Ci, którzy widzieli autorkę na żywo, już wiedzą, że potrafi zaczarować swoimi historiami jak nikt inny. I rzadko kiedy spotkania z Nią kończą się w zamierzonym czasie.

 

27 września 2018 (czwartek), godz. 17.00 – 18.30, Ratusz

Krótka historia o długiej miłości. Spotkanie z Angeliką Kuźniak.

Reporterskie opowieści Angeliki Kuźniak często dotyczą niezwykłych kobiet: Stryjeńskiej, Demarczyk, Papuszy, Dietrich… Wszystkie są bestsellerami i zebrały doskonałe recenzje krytyków. Wydana w zeszłym roku, napisana wspólnie z Eweliną Karpacz-Oboładze, Krótka historia o długiej miłości to portret niezwykłego uczucia, które zaczęło się od alfabetu Morse'a i przetrwało prawdziwą gehennę stalinowskich więzień.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia Festiwalu.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz