Finał eliminacji wojewódzkich 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W dniach od 11 do 12 maja w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbędą się dwudniowe spotkania artystyczne młodych wykonawców z województwa śląskiego w ramach eliminacji wojewódzkich 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
image

11 maja od godz. 14.00 do godz. 19.00  odbędą się przesłuchania konkursowe uczestników, którzy będą prezentować się w dwóch kategoriach wiekowych (młodzież szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe) oraz w czterech kategoriach konkursowych (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana, monodram). Do oceny prezentacji konkursowych została powołana komisja, złożona z aktorów, muzyków, instruktorów teatralnych, przedstawicieli głównego organizatora konkursu - Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie.  O godzinie 20.30 organizatorzy zapraszają na monodram „Mama malowana” w wykonaniu Aleksandry Florczyk.

 

12 maja w godz. od 9.30 do 11.30  odbędą się warsztaty dla wykonawców z zakresu sztuki recytatorskiej, teatralnej i poezji śpiewanej, prowadzone przez jurorów. Natomiast o godzinie 16.00 będzie mieć miejsce uroczystość wręczenia nagród najlepszym uczestnikom etapu wojewódzkiego oraz „Koncert laureatów” w ich wykonaniu. Uroczystość dopełni towarzysząca wydarzeniu impreza artystyczna - recital „Niedorosłam” w wykonaniu Anety Todorczuk-Perchuć.

Na wszystkie działania towarzyszące eliminacjom wstęp jest wolny.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz