Letni Jurajski Festiwal Muzyczny 2021 – Koncert muzyki polskiej w 100-lecie Trzeciego Powstania Śląskiego

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny to nowa propozycja w kalendarium Filharmonii Częstochowskiej. Pomysł zrodził się z potrzeby kontaktu z publicznością (po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi) oraz chęci połączenia różnorodnych w charakterze propozycji muzycznych z wrażeniami turystyczno–krajoznawczymi.
image

Festiwalowe koncerty odbywać się będą we wszystkie soboty lipca i sierpnia na turystycznym szlaku Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Jura Krakowsko-Częstochowska to perła polskiej turystyki. Szlak zamków zwanych „orlimi gniazdami”, jurajskie skały, będące rajem dla wspinaczy, wielowiekowa historia tego regionu oraz przepiękne krajobrazy tworzą obszar niezwykłej urody i klimatu. Do tego bliskość aglomeracji górnośląskiej, częstochowskiej i krakowskiej powoduje, że w niecałą godzinę możemy przenieść się z tkanki wielkomiejskiej do zupełnie innej, bajkowej rzeczywistości. Dlatego też proponujemy Państwu cotygodniowe, weekendowe wypady w piękne miejsca połączone z wysłuchaniem ciekawych koncertów. Wstęp na koncerty jest bezpłatny, obowiązują jedynie standardowe opłaty wstępu do niektórych obiektów. Będziemy też obecni w samej Częstochowie odkrywając na nowo piękno odrestaurowanego Starego Rynku. Mamy nadzieję, że wraz z częstochowską Filharmonią ożywimy muzycznie ten piękny letni czas i sprowokujemy Państwa do turystyczno-muzycznych wypraw w najpiękniejsze zakątki Jury!

Adam Klocek, Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej

 

 

26 czerwca 2021 (sobota) | Stary Rynek w Częstochowie

godz. 19.00
Koncert muzyki polskiej w 100-lecie Trzeciego Powstania Śląskiego
Orkiestra Kameralna Filharmonii Częstochowskiej

Adam Klocek – dyrygent, prowadzenie

Juliusz Sętowski – rys historyczny

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz