Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika - etap rejonowych przesłuchań eliminacyjnych w Częstochowie

Od 16 do 17 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbywać się będzie I etap rejonowych przesłuchań eliminacyjnych do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika.
image

Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie, diecezja sosnowiecka), nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i tutaj, podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody. Najciekawsze aranżacje możemy podziwiać podczas wieńczącego każdą edycję Koncertu Galowego, gromadzącego kilkaset widzów i realizowanego z dużym scenicznym rozmachem, o który każdorazowo dbają zaproszeni profesjonalni reżyserzy.


Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. Corocznie przybywa nie tylko chętnych chcących w nim uczestniczyć, ale także przychodzących posłuchać najlepszych wykonań polskich kolęd i pastorałek – tak tradycyjnych, jak i ożywionych nową aranżacją czy też powstałych specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Do udziału w tegorocznym etapie rejonowym zgłosiło się 58 uczestników. Po wysłuchaniu prezentacji Jury nominuje do przesłuchań finałowych w Będzinie 5 wykonawców.


W Jury zasiadać będą:


Beata Ciemny - muzyk, Dyrygent Zespołu Wokalnego La Musica Corale
Ryszard Strojec - muzyk, Prezes Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Artystycznych Talent
Ewelina Mędrala-Młyńska - pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, etnolog, absolwentka UŚ w Cieszynie

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz