Muzyka w Świątyniach

 „Muzyka w Świątyniach” to wyjątkowa, mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej. Każdy z koncertów – unikatowy i niepowtarzalny, przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych częstochowskich świątyń.
image

Ta niecodzienna wędrówka przybliży mieszkańcom Częstochowy wydarzenia z przeszłości, które kształtowały nasze dzieje, zwróci uwagę na skarby architektury obok których na co dzień przechodzimy obojętnie. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobędzie warte uwagi detale i stworzy dla publiczności wyjątkowo otoczenie, które pozwoli na nowo spojrzeć na wiekowe zabytki naszego miasta.

Koncerty odbędą się trzech częstochowskich kościołach: pw. św.Józefa, pw. św. Barbary i Andrzeja Apostoła, pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie w dniach 23-25 września.

 

W programie znajdą się perły polskiej i europejskiej muzyki a cappella. Wykonawcami koncertu będzie Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją maestro Janusza Siadlaka, a historyczne prowadzenie zapewni dyrektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy dr. Juliusz Sętowski.

 

Projekt organizowany przez Instytut Rozwoju Sztuki we współpracy z Filharmonią Częstochowską dofinansowany został przez Urząd Miasta Częstochowy oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.

 

23.09.2019, godz. 19.15 – Kościół pw. św. Józefa, ul.  S. Okrzei 41

24.09.2019, godz. 19.15 – Kościół pw. św. Barbary i Andrzeja Apostoła, ul. Św. Barbary 51

25.09.2019, godz. 19.15 – Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Gen. W. Sikorskiego 85

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz