Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na nowy rok szkolny

Kino Studyjne OKF Iluzja zaczyna 15 maja (piątek) zapisy do ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na nowy rok szkolny 2020/2021.
image

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do etapów kształcenia od edukacji przedszkolnej po szkoły ponadpodstawowe. Program edukacji filmowej powiązany jest z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do kwietnia, raz w miesiącu, przychodzą wraz z nimi do kina. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja, nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne. Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych.

 

W poprzedniej edycji frekwencja wyniosła ponad 280 000 uczniów ze wszystkich poziomów nauczania z 74 miast. Kino OKF IIuzja realizuje program od 2010 roku. W roku szkolnym 2019/2020 uczestniczyło w nim 2400 uczniów z Częstochowy i regionu.

 

Szczegóły na stronie kina. Nabór do programu 2020/2021 potrwa do 5 października 2020. Aby zapisać uczniów do programu należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz