Recital gitarowy Stephena Mattinglyego

Instytut Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Miejska Galeria Stuki zapraszają na niepowtarzalny recital gitarowy w wykonaniu Stephena Mattingly.
image Stephen Mattingly, fot. materiały prasowe organizatora

Stephen Mattingly to ceniony na całym świecie gitarzysta i kameralista. Jest założycielem oraz członkiem kwartetu gitarowego Tantalus Quartet, z którym koncertował w USA, Niemczech, Panamie, Finlandii, Polsce. Jako zwycięzca prestiżowej nagrody Presser Award, przyznawanej dla muzyków, których działania artystyczne posiadają potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość, został zaproszony do nagrania wszystkich utworów kameralnych z gitarą klasyczną napisanych przez Franciszka Schuberta.

 

Stephen Mattingly jest również dydaktykiem, m.in. profesorem w katedrze gitary University of Louisville w Stanach Zjednoczonych. Regularnie zapraszany jest do prowadzenia kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. W roku akademickim 2017/2018 współpracuje też z  Instytutem Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie jako profesor wizytujący.

 

Dzięki tej współpracy Stephen Mattingly przyjedzie do Częstochowy. Obecność artysty w Częstochowie stwarza możliwość poznania jego wirtuozerii, którą to możliwość postanowiły wykorzystać wspólnie Instytut Muzyki oraz MGS.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook