Rekonstruowanie deficytu ekonomicznego na podstawie wybranych projektów artystycznych – warsztaty

Centrum Promocji Młodych, Willa Generała zaprasza na warsztaty „Rekonstruowanie deficytu ekonomicznego na podstawie wybranych projektów artystycznych”, które poprowadzi Joanna Wowrzeczka. Zajęcia odbędą się 6 września od godz. 11.00 do 13.00.
image

Bieda i jej różne odmiany nie są tak często poruszane przez artystów jakby się mogło wydawać zwłaszcza, że w Polsce jest to problem powszechny. O biedzie się nie mówi, bo to wiąże się ze wstydem, jest przecież obciachem w czym utwierdzają nas zarówno politycy, jak i dziennikarze, nauczyciele itd. Tymczasem statystyki donoszą, że co piąte dziecko w kraju jest niedożywione.

 

Warsztaty będą próbą przyjrzenia się projektom artystycznym, które nie uciekają od tej tematyki. Wspólnie dyskutując porównamy język świata potocznego i artystycznego w tym zakresie, jak i proponowane rozwiązania. Tym samym zobaczymy czy sztuka jest wyłącznie utopijnym myśleniem, a rzeczywistość społeczna to raj i tylko niektórzy są zbyt leniwi żeby zacząć nim żyć.


Zajęcia poprowadzi Joanna Wowrzeczka.


Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Wstęp na warsztaty jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przesyłać na mail: a.florczyk@muzeumczestochowa.pl. (Prosimy podać imię, nazwisko, wiek oraz numer kontaktowy).

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz