„W pełnym świetle” pokazy twórcze na żywo

12 i 13 sierpnia w godz. od 16.00 do 19.00 na placu przed Miejską Galerią Sztuki w Częstochowie odbędą się pokazy twórcze na żywo „W pełnym świetle”. Przedsięwzięcie odbędzie się w ramach programu Aleje, tu się dzieje!
image fot. materiały prasowe organizatora

W powszechnym wyobrażeniu dzieła sztuki – obrazy, rysunki, rzeźby powstają zawsze w zaciszu pracowni artysty, a do ich tworzenia potrzebna jest cisza i skupienie. Prawda jest inna – sztuka jest częścią życia i z niego się wywodzi, jest wokół nas, a obecności widzów może na artystę zadziałać inspirująco.

 

Podczas dwóch weekendowych popołudni, przed Miejską Galerię Sztuki otworzy się niezwykły teatr twórczy zbliżający twórcę i odbiorcę.

 

Młody rzeźbiarz Szymon Stala na oczach publiczności będzie formował rzeźbę portretową – głowę modela. Natomiast Marta Kasprzyk wykona pokaz toczenia na kole garncarskim małych form ceramicznych. Każda z nich: dzbanuszki, kubeczki, miseczki czy talerz może funkcjonować osobno, ale całościowo złożą się w konkretny, rytmiczny wzór. Ze stworzonych przez artystkę naczyń, a także z tych, które uformują na kole zaciekawieni widzowie, zostanie ułożona ceramiczna, przestrzenna mandala, do której każdy będzie mógł dołożyć swój element. 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz