„Defekt” – wystawa prac Anity Owsiannej

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wystawę prac Anity Owsiannej, której wernisaż odbędzie się 27 lipca.
image fot. materiały organizatora

Anita Owsianna (ur.199 r.), jest absolwentką Wydziału Sztuki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Wydziału Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie żyje i pracuje w Poznaniu.

 

Obrazy-kolaże Anity Owsiannej to ekspresja jej osobowości. Formalnie stonowane – oparte na bielach i szarościach, z kontrastową czernią, są zarazem bardzo emocjonalne, intuicyjne, osobiste. Kolaż pozwala jej na wprowadzanie elementów zaburzających w harmonijną całość. To rodzaj transgresji otwierającej widza na nowe doświadczanie. Szukając syntezy rzeczywistości, artystka sięga po abstrakcję, w której jednak odnajdujemy konkret – nasze człowieczeństwo: ból, strach, rozdarcie, samotność, odmienność.

 

Ten cykl to odpowiedź na ułomność ciała i obrazu. Efekty myśli i działań krążących wokół ustanowienia całości materii. Płótna niekompletne, ale scalone elementami innego. Niepewność i niemoc wyrażona zdecydowanym działaniem. Moment, gdy materia zostaje pozbawiona ogniw własnych, a elementy obce stają się jej integralną częścią. Materia to ciało. Materia to obraz.

Anita Owsianna

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz