„Dolomity” – wystawa fotografii Tomasza Zająca

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza od 7 września do Galerii Fotopobudka na wystawę fotografii Tomasza Zająca.
image

Ekspozycja będzie prezentowana 2 października 2020 r. Wstęp na wystawę wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 34 324 46 51 (maseczki obowiązkowe).

 

Ekspozycja multimedialna w internecie będzie dostępna w czasie trwania wystawy.

 

Tomasz Zając – urodził się w 1991 roku w Częstochowie, gdzie mieszka i pracuje. Inżynier budownictwa, który pasję do obrazu przelał na zdjęcia Swoją przygodę z fotografią rozpoczął w 2016 roku. Jego prace było można zobaczyć na wielu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie. Najbardziej zafascynowany jest fotografią krajobrazu.
Zdjęcia wchodzące w skład wystawy powstały w wyniku dwóch podróży w Dolomity, czyli dokładnie region Alp Wschodnich, znajdujący się na obszarze trzech włoskich prowincji: Belluno, Terentino oraz Bolzano-Alto Adige. Wyprawy miały miejsce w 2018 oraz w 2019 roku.

 

Podczas pierwszej podróży zdałem sobie sprawę z tego, że piękne górskie krajobrazy są bardzo łatwo dostępne. Wystarczy kupić bilet na autobus za około 4 euro by po chwili podziwiać widoki dostępne w Polsce jedynie dla zdobywców najwyższych szczytów Tatr. Świadomość tego sprawiła, że zacząłem się zastanawiać jak pokazać urok tego miejsca, nie przywożąc jedynie zdjęć będących krajobrazowymi pocztówkami. Zbiór zdjęć na wystawie jest efektem próby przedstawienia mojej wizji tej niesamowitej górskiej krainy.

 

 

 

 

 

 

 


ROK w Częstochowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz