Gałganiarz i Patyczek - premiera bajki w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Prapremierowe przedstawienie oparte na motywach dwóch opowiadań znakomitego powieściopisarza i dramaturga okresu Młodej Polski Włodzimierza Perzyńskiego. Zapraszamy już 28 listopada!
image

Prapremierowe przedstawienie oparte na motywach dwóch opowiadań znakomitego powieściopisarza i dramaturga okresu Młodej Polski Włodzimierza Perzyńskiego.

 

Autor scenariusza, Robert Dorosławski, rozbudował opowieść o nowe wątki i postaci, napisał piosenki, do których muzykę skomponował Michał Makulski. Powstała bajka, która w piękny i poetycki sposób mówi o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami losu i przenikaniu się dobra i zła.

 

Akcja rozgrywa się w mieście, a może w małym miasteczku, z całym jego pięknym i ubogim anturażem: zaułkami, piwniczymi izbami, gospodą. Dzięki magicznej Katarynce poznajemy historię chciwego Gałganiarza oraz biednej sieroty Antosia – Patyczka, który marzy o kochających rodzicach i ciepłym kącie.

 

Podczas samotnej wędrówki Patyczek spotyka złego Gałganiarza, Złodziejaszków, Czarnoksiężnika, Zegarmistrza i zaczarowaną papugę. Przeżywa mnóstwo niebezpiecznych przygód.

 

Czy uczciwość i dobre serce Patyczka pomogą mu w znalezieniu rodziny? Czy Gałganiarz, który za sprawą czarów stanie się bogaty, będzie w końcu szczęśliwy? Jak skończy się ta historia, nie zdradzimy, aby nie popsuć teatralnej zabawy.

 

reżyseria: Dariusz Wiktorowicz, scenografia i kostiumy: Barbara Wójcik-Wiktorowicz, muzyka: Michał Makulski, choreografia: Arkadiusz Buszko, korepetycje wokalne: Marzena Lamch-Łoniewska

obsada: Ewa Agopsowicz, Iwona Chołuj, Sylwia Karczmarczyk, Agnieszka Łopacka, Małgorzata Marciniak, Sebastian Banaszczyk, Waldemar Cudzik, Antoni Rot, Robert Rutkowski





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz