Konkurs filmowy „Video, ergo sum – Widzę, więc jestem”. Edycja 2018

image
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w konkursie filmowym „Video, ergo sum – Widzę, więc jestem”.

Konkurs jest organizowany w trzech obszarach twórczości związanej z filmem: realizacji filmu, tworzenia plakatu filmowego oraz pisania recenzji filmowej.
Celem konkursu na krótki film jest zainspirowanie do tworzenia „filmowych portretów własnych”, oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków/narzędzi takich jak: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera. Konkurs skierowany jest do młodzieży oraz osób dorosłych , amatorsko zajmujących się filmem, nie będących uczniami czy absolwentami szkół filmowych,nie zajmujących się zawodowo projektowaniem graficznym czy pisaniem recenzji filmowych.
Przedmiotem części konkursowej na recenzję jest napisanie krótkiej recenzji filmowej do wybranego dzieła z listy filmów przedstawionych przez Organizatora.
Celem części plastycznej jest wyłonienie najciekawszych plakatów filmowych do zestawu tytułów, przygotowanego przez Organizatora.

 

Więcej informacji na stronie organizatora.