Krzysztof Czarski, Thomas Kaser. Bodypainting

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wystawę „Bodypainting” autorstwa Krzysztofa Czarskiego i Thomasa Kasera.
image fot. materiały organizatora

Sztuka dla reklamy, reklama dla sztuki. Cykl fotografii „Bodypaintings” autorstwa Krzysztofa Czarskiego i Thomasa Kasera powstał na zlecenie producenta kosmetyków teatralnych Kryolan w Berlinie, do wydania kalendarzy reklamowych na lata 2000 i 2003. Zdjęcia przedstawiają kobiety-figury, odziane tylko w fantastyczne, wielobarwne „kostiumy” – namalowane na nagich ciałach. Efektownie upozowane modelki, wysmakowane motywy i wzory „bodypaintings”, intensywność koloru sprawiają, że widz oglądający zdjęcia ma wrażenie kontaktu z malarstwem figuratywnym. Forma pokazu – zdjęcia wydrukowane na wielkoformatowych tkaninach – jest efektem współpracy artystów fabryką flag Best. Pełna ekspozycja składa się z 24 prac, z których dla Miejskiej Galerii Sztuki wybrano 10. Wcześniej prezentowana była w berlińskiej wieży telewizyjnej, w Galerii „Atelier“ w Chełmie Lubelskim, w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze oraz
w Galerii artystów Ukrainy w Łucku.

 

Wystawa jest prezentem artystów oraz Miejskiej Galerii Sztuki dla kobiet z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Prezentowana w holu Galerii oraz na fasadzie budynku.

 

Krzysztof Czarski urodził się w Kamiennej Górze w 1953. Jest fotografem. Pierwsze zdjęcia wykonywał jako 12 latek. W 1972 rozpoczął naukę w Studium Reklamy w Ciechanowie. Dyplom uzyskał w 1974. W latach 1975-1981 pracował w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Wykonywał elementy scenografii oraz fotografował spektakle teatralne. Od 1981 pracuje w Berlinie. W 1988 zdobył tytuł rzemieślniczy – mistrz fotografii. Otrzymanie dyplomu mistrzowskiego dało możliwość założenia własnego studio fotograficznego i uprawniało do nauczania zawodu. Krzysztof Czarski w 1988 otworzył własne studio fotograficzne, realizując wyłącznie fotografie reklamowe na zlecenie agencji reklamowych oraz firm produkcyjnych. Cały czas zajmuje się fotografią reklamową, reporterską, artystyczną, podróżuje.

 

Thomas Kaser urodził się w 1959 w Cottbus. Z wykształcenia jest kryminologiem. Działania w sztuce airbrush i bodypaiting traktuje jako hobby. Jego prace wykorzystywane były w reklamie, powodzeniem cieszyły się też prezentacje na żywo. Prowadził seminaria bodypainting na uczelniach artystycznych m.in. w Tokio i Seulu.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook