Małgorzata „Balbina” Sętowska. Balbina w krainie czarów

Wystawa jest wydarzeniem rozpoczynającym serię spotkań memorialnych upamiętniających zmarłą w styczniu tego roku artystkę i pedagożkę.
image fot. materiały organizatora

Na wystawę, przygotowaną w współpracy z rodziną artystki, złożą się głównie te prace, które dotykają najbliższej jej tematyki – dziecięcego świata marzeń, pełnego beztroski i radości, świata, o jaki dla wszystkich dzieci walczyła do ostatnich dni swojego życia.

 

Małgorzata „Balbina” Sętowska (18.10.1953 – 29.01.2019) – częstochowska malarka, bajkopisarka i wieloletnia nauczycielka. Absolwentka częstochowskiego „Plastyka”. Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie UJD) oraz malarstwo sztalugowe tamże, na Wydziale Sztuki. Ulubionym tematem jej malarstwa były lalki, misie, pajacyki. Technika – głównie pastel. Miała na swoim koncie liczne wystawy, a jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Członkini Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy-Gracza, Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa. Wyróżniona honorową odznaką „Zasłużony dla kultury Polskiej”. Małgorzata Sętowska prowadziła również szeroko zakrojone działania charytatywne na rzecz dzieci z biednych i wykluczonych rodzin.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz