Maria Teresa Stąpel: „Emanacje Doktora Władysława Biegańskiego”

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wystawę Marii Teresy Stąpel „Emanacje Doktora Władysława Biegańskiego”.
image fot. materiały organizatora

Maria Teresa Stąpel – artystka plastyk, członek Polskiego Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa, Oddział w Opolu; absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Filii w Cieszynie, kwalifikowany instruktor teatralny, animatorka działań teatralnych dla młodzieży, scenograf m.in. do spektakli „Serenada” Sławomira Mrożka, „Babcia i wnuczek” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.  W swojej twórczości plastycznej specjalizujące się w malarstwie sztalugowym, tkaninie unikatowej i collage’u.

 

Wystawa „Emanacje Doktora Władysława Biegańskiego” jest jej osobistym hołdem dla jednej z najwybitniejszych postaci w dziejach Częstochowy oraz historii polskiej i europejskiej medycyny w kończącym się właśnie Roku Władysława Biegańskiego.

 

Podczas wernisażu wystąpi skrzypaczka Aleksanda Tyrek, uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie prezentując program przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Urbańskiej na 2. Ogólnopolski Konkurs skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. W repertuarze utwory Jana Sebastiana Bacha, Nicolo Paganniniego, Eugene Ysaye'a.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook