„Miasto Cieni” Jarosława Dumańskiego w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 4 października na wernisaż wystawy zdjęć Jarosława Dumańskiego.
image

Miasto – moje naturalne środowisko, w którym żyję, po którym się poruszam, ale najczęściej w ogóle nie zwracam na nie uwagi. Tu mieszkam, pracuję i tworzę.

Rytm ulic i kamienic, układ okien i murów, geometryczne bryły Miasta wyznaczają swoisty labirynt lub abstrakcyjne, hipnotyczne kształty, niepodobne do niczego.
Przemierzając miasto, rzucam Cień. Raz wyraźniejszy i ostry, innym razem ledwie widoczny.
Cień towarzyszy mi, chociaż najczęściej nie zwracam nań uwagi. Czy jest moim odbiciem? Alter ego? A może żyje własnym życiem i porusza się niezależnie ode mnie?

 

autor zdjęć: Jarosław Dumański AFRP
kurator wystawy: Krzysztof Szlapa ZPAF

 

Jarosław Dumański – artysta fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Grupy Twórczej Photo Team Industrial, Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa (członek Zarządu) i Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu (członek Zarządu).
Absolwent Policealnej Szkoły Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach (specjalizacja: fotografia reklamowa). Organizator plenerów fotograficznych, kurator wystaw, prowadzący warsztaty i szkolenia z różnych dziedzin fotografii i cyfrowej obróbki obrazu. Autor prac prezentowanych na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

 

 

 

 


ROK w Częstochowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz