„Migawki z Shanghaju”. Wystawa fotografii Magdaleny Kmiecik

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wystawę fotografii Magdaleny Kmiecik, którą można oglądać do 29 września w Galerii Fotopobudka.
image fot. materiały organizatora

Magdalena Kmiecik – studiowała Malarstwo na Wydziale Sztuki AJD w Częstochowie. W 2015 roku przedstawiła pracę dyplomową „Płaszczyzna obrazu a przestrzeń publiczna”, której integralną częścią był performans – „Nie Terroryzmowi” i malarstwo akcji dokumentujące emocje wyzwolone podczas prezentacji swoich działań w różnych środowiskach . W 1979 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej i otrzymała tytuł mgr inż. w dziedzinie obróbki plastycznej metali. Pasjonuje ją także muzyka – ukończyła Częstochowską Szkołę Muzyczną 1-go stopnia . W I LO im. Juliusza Słowackiego śpiewała w Zespole Pieśni Dawnej pod kier.Wł.Krawczyńskiego i działała w życiu muzycznym Częstochowy przy organizacji festiwali Jeunesses Musicales. Była współzałożycielem i aktywnym chórzystą – prowadzonego przez Krzysztofa Pośpiecha Częstochowskiego Chóru Kameralnego Filharmonii . Jest członkiem Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Należy do Grupy Twórców Złota Linia. Brała udział w wielu prezentacjach florystycznych, zbiorowych i indywidualnych wystawach malarstwa , uczestniczy w plenerach malarskich i otwartych akcjach społecznych promujących sztukę.

 

W ciągłej podróży odkrywa siebie – tworzy, inspirowana zmiennością zjawisk natury i zachodzących zdarzeń. Swoje projekty realizuje w różnych działaniach artystycznych. Wystrój wnętrz, instalacje florystyczne, unikatowa odzież, malarstwo, performans i sztuki wizualne, to główne kierunki pracy i prezentacji.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz