„Niebieskie drzewa” Lilianny Ligęzy-Jasik

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza od 7 marca na kolejną wystawę w Galerii Fotopobudka.
image

„Niebieskie drzewa” to opowieść o tym co nieprzewidywalnie i wbrew woli dzieje się z naszym życiem. To może spotkać każdego, bez względu na wiek i status materialny. Dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami. Ale czy to sprawia, że stajemy się kimś innym? Czy te światy są tak bardzo odległe? Jak cienka jest granica pomiędzy nimi? Moim celem jest uwrażliwienie na uczucia ludzi, którzy zostali dotknięci chorobą, ale jednocześnie podkreślam jak ważna jest afirmacja życia i celebrowanie każdej dobrej chwili.

Lilianna Ligęza-Jasik

 

Lilianna Ligęza-Jasik urodziła się i mieszka w Czeladzi. Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie fotograficzne zdobywa na licznych kursach i warsztatach, między innymi uczestniczyła w Warsztatach Fotografii Artystycznej UO w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz cyklicznych warsztatach ,,Między nami Fotografami” prowadzonych przez Krzysztofa Szlapę i Kamila Myszkowskiego. Jest członkiem grupy artystycznej Fotografy. Obecnie odbywa staż kandydacki do Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski.

Dorobek artystyczny Lilianny Ligęzy-Jasik to:

  • wystawy zbiorowe: Polska jest piękna (IV Ogólnopolski Festiwal Fotografii Ojczystej, Goczałkowice-Zdrój), Tak widzę (Galeria Pusta Cd. w Jaworznie ), Muzyka we mnie (BackStage Katowice) Wglądanie do wnętrza (Galeria Żywa Katowice) Minimalizm (DK w Gostyni), Balonowa Jura (ROK w Częstochowie, wystawa pokonkursowa), Szepty (GOK Lanckorona), Foto Open w ramach 9 Foto Art Festival (Bielsko-Biała), Katowice w obiektywie (ZPAF Katowice, wystawa pokonkursowa), Zainspirowani Hartwigiem ( CSK w Lublinie, wystawa pokonkursowa) Spojrzenia-Przywidzenia-Superwizje (DK Rybnik Chwałowice);
  • wystawa indywidualna ,,Okruchy” ( Galeria Pusta Cd. w Jaworznie).

 

 

 

 

 

 


ROK w Częstochowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz