Paulina Taranek. Big City Light

Od 2 lutego 2019 roku w Galerii Promocji Młodych Antresola Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie prezentowana będzie wystawa malarstwa Pauliny Taranek.
image fot. materiały organizatora

Tematem wystawy jest pejzaż miejski, tzw. cityscape. Pejzaże w obrazach Pauliny, zbudowane z dynamicznych struktur, gdzie istotną rolę odgrywa faktura, balansują na granicy abstrakcji. Wykreowane przez artystkę miasta to tętniące życiem metropolie w którym istotną rolę odgrywa światło – intensywne, wibrujące, w plamach, smugach i refleksach. Założeniem autorki jest przedstawienie tematu w sposób wrażeniowy, oddziaływanie światłem, kolorami, przeźroczystościami, fakturą i formą, które, w ogólnym odbiorze, tworzą spójną całość.

 

Paulina Taranek jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Wydziału Konserwacjii Restauracji Dzieł Sztuki. Zajmuje się nie tylko konserwacją dzieł sztuki, ale również malarstwem i rysunkiem. Zrealizowała pięć wystaw indywidualnych: Galeria Wejściówka, Częstochowa 2018, „Cityscapes” – Galeria Żywa, Warszawa 2018, „Eksplikacja” – Galeria pod Baranami, Kraków 2016, „Perspektywy” – Galeria Wanilia i Pieprz, Kraków 2013, „Naturalnie nienaturalnie”– Galeria Tori, Częstochowa 2013. Wzięła udział w kilku wystawach zbiorowych. Stypendystka programu Erasmus – Antwerpia 2011/2012. Uczestniczka II Sympozjum Międzynarodowego Szymbark 2013. Laureatka nagród i wyróżnień, m.in. wyróżniona przez Artist Portfolio Magazine (USA, California).

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook