Jura ROK Festiwal Poczesna 2018

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Gminny Ośrodek Kultury w Poczesnej i Urząd Gminy Poczesna zapraszają 16 czerwca  do Huty Starej B na Jura ROK Festiwal Poczesna 2018.
image

Jest to impreza cykliczna, organizowana co rok z inną gminą, współpracującą z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie. Festiwalowi towarzyszą warsztaty rękodzieła i występy zespołów folklorystycznych.


W ramach imprezy organizowany jest konkurs „Legendy Jury”. Jest to projekt realizowany na przestrzeni lat mający na celu ochronę gwary, pozyskanie spisanych w gwarze podań, baśni, legend oraz wydanie zbioru baśni podań, legend w formie przewodnika po Jurze. Obejmuje ustne prezentacje legend jak również inscenizacje i przedstawienia teatralne.

 

W tej edycji Festiwalu odbył się również Jurajski Konkurs Plastyczny dla młodzieży i dorosłych „Ilustracja do bajek, legend, podań” w ramach konkursu Legendy Jury. Celem konkursu plastycznego jest pozyskanie ilustracji na podstawie napisanych wcześniej legend przez uczestników konkursu literackiego. Wybrane drogą konkursową ilustracje będą wspaniałym uzupełnieniem wydawnictwa Jurajskich bajek, legend i podań, oraz Jurajski Konkurs Plastyczny „Jura oczami dziecka w odsłonach czterech pór roku”, którego celem jest propagowanie pięknego krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej poprzez indywidualne dziecięce wypowiedzi plastyczne. Nagrodzone prace będą prezentowane podczas festiwalu.

 

Jura ROK Festiwal Poczesna 2018

16.06.2018
miejsce: Błonia przy Zespole Szkół w Hucie Starej B, ul. Północna

 

program:
12.00 – korowód Zespołów Ludowych z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z GCKiS w Poczesnej
12.00 – konkurs Legendy Jury (miejsce: świetlica szkoły)
12.30 – prezentacje zespołów ludowych
Gmina Kłobuck, Gmina Lelów, Gmina Konopiska, Gmina Kłomnice, Gmina Kamienica Polska, Gmina Poczesna
15.00 – ogłoszenie wyników Jurajskich Konkursów Plastycznych oraz Regionalnego Konkursu Legend, Baśni, Podań „Legendy Jury”
15.45 – prezentacje zespołów ludowych
Gmina Niegowa, Gmina Olsztyn, Gmina Janów
18.00 – koncert Zespołu Baciary

 

ponadto:
kiermasz wystawców – produkty regionalne i rękodzieło, wystawa nagrodzonych prac, warsztaty plastyczne, gastronomia, liczne atrakcje dla dzieci, zabawa taneczna

wstęp wolny

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz