„Polska liryka chóralna” w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wieczór z najpiękniejszą polską muzyką i poezją, który odbędzie się 24 listopada, o godz. 18.00.
image

Wystąpi Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod batutą Janusza Siadlaka i przy akompaniamencie pianisty Jacka Stawiarskiego. Recytować będzie Antoni Rot

 

Liryczny nastrój tego jesiennego wieczoru bez wątpienia zapewni publiczności wyjątkowe przeżycia – przepiękne teksty największych mistrzów pióra – Mickiewicza czy Kochanowskiego – zabrzmią muzycznie ubrane przez najlepszych polskich kompozytorów. To połączenie idealne, w szczególny sposób trafiające do serc słuchaczy. Sentymentalnie, romantycznie, nostalgicznie, ale przede wszystkim przejmująco.

Forma, którą proponuje słuchaczom Instytut Rozwoju Sztuki, a więc  połączenie muzyki i poezji, choć nie jest sama w sobie formą odkrywczą, niesie ze sobą maksymalnie duży ładunek emocjonalny wpływający na odbiorcę. Dziś, w świecie pełnym stresu, lęków, problemów i biegu emocje są dla człowieka wyzwoleniem, terapią, pozwalają chociaż na moment zrzucić ciężar dnia codziennego.

„Polska liryka chóralna” to spektakl muzyczny, którego dominantą będzie polska liryka chóralna opleciona poezją polską wybitnych pisarzy. W programie znajdą się utwory docenianych kompozytorów XX wieku oraz wiersze przedstawione przez Antoniego Rota.

 

Organizator: Instytut Rozwoju Sztuki

Współorganizator: Filharmonia Częstochowska

Partner: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie,

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 


ROK w Częstochowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz