Prezentacja online słuchowiska „W starych dekoracjach”

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie zaprasza 11 czerwca o godz. 19.00 na prezentację online słuchowiska „W starych dekoracjach” w  reżyserii Igora Gorzkowskiego. Materiał będzie dostępny przez 24 godziny.
image zdjęcie z próby, fot. Piotr Dłubak, materiały organizatora

Jest to radiowa realizacja sztuki, która został wystawiona w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie we wrześniu 2015 r. Rolą Bohatera w spektaklu opartym na scenach z prozy Tadeusza Różewicza, Henryk Talar obchodził na częstochowskiej scenie jubileusz 50-lecia pracy aktorskiej.

 

Adaptacja dokonana przez Igora Gorzkowskiego nawiązuje m.in. do opowiadania „Śmierć w starych dekoracjach” – spisanego w formie monologu – wspomnienia podróży do Włoch, zakończonej śmiercią narratora. Opowiadanie było pierwszym tekstem Tadeusza Różewicza zrealizowanym na scenie w 1978 roku przez wybitnego inscenizatora Jerzego Grzegorzewskiego, z którym Igor Gorzkowski współpracował w Teatrze Narodowym.

 

W słuchowisku, obok Henryka Talara w roli Bohatera, wystąpili aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie: Włoch – Maciej Półtorak, Włoszka – Sylwia Karczmarczyk, Matka – Cecylia Putro, Młody Bohater – Mateusz Trzmiel, Kobiety z przeszłości: Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Agata Ochota-Hutyra, Małgorzata Marciniak i Agnieszka Łopacka.

 

Słuchowisko będzie dostępne na kanale YouTube Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie 11 czerwca (czwartek) o godz. 19.00.

 

realizacja akustyczna Andrzej Brzoska

muzyka Piotr Tabakiernik

adaptacja i reżyseria Igor Gorzkowski

 

Słuchowisko zrealizowane zostało przez Polskie Radio przy współpracy Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz