„Śladami Kieleckiej Szkoły Krajobrazu”

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 5 października do Galerii Fotopobudka na otwarcie wystawy „Śladami Kieleckiej Szkoły Krajobrazu” i spotkanie z fotografikiem Jerzym Piątkiem.
image

W podróż do niezbyt odległych i dostępnych rejonów Kielecczyzny udali się członkowie Fotoklubu: Krzysztof Polak i Janusz Stępień. Uroki ziemi kieleckiej zawsze wzbudzały zainteresowanie fotografujących. Charakterystyczne ukształtowanie terenu i dbałość rolników nadaje wyjątkowy klimat powstającym tam fotografiom. Końcem ubiegłego wieku, fotografowie tego regionu ukształtowali styl fotografii pejzażowej określany „Kielecką Szkołą Krajobrazu”. W klimacie tej fotografii przygotowana jest wystawa Krzysztofa Polaka, Janusza Stępnia oraz Jerzego Piątka.

 

Jerzy Piątek to mieszkający w Kielcach wybitny fotografik. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Świętokrzyskiego Towarzystwa Fotograficznego w Kielcach. Jest jednym z najaktywniejszych przedstawicieli Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Autor wielu wydawnictw albumowych, z którymi będzie można zapoznać się w czasie spotkania w Fotoklubie.

 

Wstęp na wystawę wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 34 324 46 51 (maseczki obowiązkowe).

 

Ekspozycja multimedialna w internecie będzie dostępna w czasie trwania wystawy.

 

 

 


ROK w Częstochowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz