Warsztaty historii mówionej z pisarzem Mikołajem Grynbergiem

image
31 marca w Teatrze im. Adama Mickiewicza rozpoczną się warsztaty literackie, których uczestnicy nauczą się, jak pisać krótkie formy dokumentalne.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak szukać i zbierać opowieści, które najczęściej bezpowrotnie ulatniają się wraz ze swoimi bohaterami, jak słuchać i jak nie przeszkadzać opowiadającemu i co potem zrobić z zebranym materiałem. Poznają Państwo twórczą drogę od wyboru bohatera do gotowej wersji opowieści. To może być początek wielkiej przygody z pisaniem – literatura jest wszędzie...

 

Koszt warsztatów: 400 zł za cykl sześciu spotkań. Ilość miejsc jest ograniczona. Żeby zostać uczestnikiem zajęć należy:

  • być osoba pełnoletnią;
  • posiadać telefon z możliwością nagrywania lub dyktafon, sprawnie pisać na komputerze;
  • wysłać swoje zgłoszenie zawierające imię i nazwisko na adres a.karkoszka@teatr-mickiewicza.pl;
  • w zgłoszeniu napisać kilka zdań o sobie i uzasadnić, dlaczego chcą Państwo uczestniczyć w warsztatach;
  • do 10 marca 2019 roku opłacić wpisowe w wysokości 200 zł (druga rata opłaty za warsztaty powinna być opłacona najpóźniej do końca kwietnia 2019 roku).


Organizatorzy zastrzegają możliwość wyboru uczestników warsztatów.

 

Mikołaj Grynberg – fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog. Jego zdjęcia były prezentowane niemal na całym świecie. Autor albumów „Dużo kobiet” (2009), „Auschwitz – co ja tu robię?” (2010) oraz „Ocaleni z XX wieku” (2012). Wydał zbiór rozmów „Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne” (2014), tom opowiadań „Rejwach” (2016) oraz zbiór rozmów o Marcu ’68 „Księga wyjścia” (2018). Od lat zajmuje się problematyką i historią polskich Żydów w XX wieku. W całej swojej twórczości przyjmuje szczególną perspektywę dialogu, koncentrując się na spotkaniu z innymi, otwarciu na ich osobiste przeżycia i historie (źródło: tutaj >>>). W 2018 roku Mikołaj Grynberg został nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” za zbiór opowiadań „Rejwach”.

 

Terminy spotkań: 31 marca, 6 i 20 kwietnia, 18 maja, 1 i 8 czerwca, zajęcia będę odbywały się w godz. 11.00-14.00.Facebook

miejsca kultury