Wieczór poświęcony Irit Amiel

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie zaprasza 10 kwietnia na spotkanie autorskie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein, promujące nowo wydaną książkę „Ostatnie fastrygi. Irit Amiel w rozmowie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein”. Spotkanie połączone będzie z Salonem Poezji poświęconym twórczości poetki.
image Irit Amiel, fot. materiały organizatora

Ostatnie, bezkompromisowe dzieło Irit Amiel. Rozmowa-rzeka, w której prawie dziewięćdziesięcioletnia pisarka ujawnia wiele nieznanych dotąd faktów biograficznych, krytycznie odnosi się do literatury (swojej i innych piszących), opowiada o bolesnych początkach mieszkania w Izraelu i wiecznej, choć trudnej tęsknocie za Polską.
W wędrówkach po rozległych krainach dzieciństwa, młodości i dorosłości niestrudzenie towarzyszy Amiel jej asystentka literacka, Agnieszka Piśkiewicz-Bornstein. Czytelnik po raz pierwszy może przyjrzeć się ich przyjaźni, poznać współpracę, zobaczyć z bliska warsztat pisarki, dowiedzieć się, kim jest tajemnicza, młoda przyjaciółka sędziwej Irit, bez której nie powstałoby „Życie – tytuł tymczasowy”. Silna, władcza kobieca narracja przeplata się tu z pobłażliwymi żartami i trudnymi wyznaniami.
Książka dla miłośników literatury faktu, biografii, rozmów-rzek.

 

Rozmowę z autorką poprowadzą: Ewa Oleś, sekretarz literacka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie i Ilona Kowalska z Filii nr 9 Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz