Wystawa fotografii członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa

Regionalny ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 31 stycznia na wernisaż wystawy fotografii członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa.
image

 Wystawa potrwa do 21 lutego 2020 r. Wstęp wolny.

 

Jurajski Fotoklub Częstochowa w obecnej strukturze organizacyjnej oficjalnie został zarejestrowany /KRS/ w dniu 24 września 2013 roku. Tak więc, historia naszego Stowarzyszenia ma już kilkuletnią tradycję a ja mam zaszczyt i przyjemność być prezesem JF już drugą kadencję. Siedzibą naszej organizacji jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.
Jurajski Fotoklub Częstochowa nawiązuje do tradycji Fotoklubu Polskiego, którego głównym celem było rozwijanie fotografii artystycznej, nazwanej przez Jana Bułhaka – fotografiką. Statutowym celem działania Fotoklubu jest rozwój i upowszechnianie fotografii artystycznej oraz współuczestniczenie w rozwoju kultury. Nasza działalność to przede wszystkim szeroko pojęta edukacja fotograficzna zarówno dla członków naszego Stowarzyszenia jak i dla wszystkich zainteresowanych medium fotograficznym. Realizujemy ten cel poprzez organizacje plenerów fotograficznych, warsztatów, wystaw, spotkań autorskich i konkursów miesiąca. Comiesięczne spotkania członków, na chwilę obecną to sześćdziesiąt dwie osoby, służą do wzajemnej wymiany doświadczeń, pobudzania aktywności twórczej, ale także do integracji środowiska fotograficznego. Wielu członków naszego Fotoklubu osiągnęło znaczące sukcesy fotograficzne zdobywając szereg prestiżowych nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jako aktywna organizacja fotograficzna byliśmy organizatorem wielu wystaw fotograficznych, będących plonem plenerów i warsztatów stanowiących trzon naszej działalności. Ale do chwili obecnej nie zorganizowaliśmy zbiorowej wystawy członków naszego Fotoklubu. Teraz ta chwila nadeszła i mamy przyjemność zaprezentować Państwu ekspozycję prac kilkunastu członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Różnorodność stylistyk i postaw twórczych autorów świadczy o odmiennej świadomości przekazu fotograficznego co wydaje się być dużym choć być może kontrowersyjnym atutem zaprezentowanych fotografii. Ocena wartości artystycznej wystawy należy do odbiorcy, więc pozostaje nadzieja, że fotografie te dostarczą Państwu miłych wrażeń zarówno estetycznych jak i zastanowienia nad filozofią obrazowania związanego z jakże iluzyjnym fotograficznym medium.

Sławomir Jodłowski – Prezes Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa

 

 


ROK w Częstochowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz