Wystawa Marty Kunikowskiej-Mikulskiej

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wystawę malarstwa Marty Kunikowskiej-Mikulskiej prezentowaną w ramach Dni Europejskiej Kultury Ludowej.
image „Licho” Marta Kunikowska-Mikulska, fot. materiały prasowe organizatora

Marta Kunikowska-Mikulska urodziła się 23 lipca 1981 roku w Łodzi. W latach 2000-2005 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im.Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W 2005 roku obroniła dyplom w zakresie grafiki warsztatowej w Pracowni Technik Litograficznych pod kierunkiem prof. Witolda Warzywody. Aneks do tej pracy powstał w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Mariana Kępińskiego. Inspiracji do swoich prac dyplomowych, a także późniejszej twórczości Marta Kunikowska-Mikulska szuka w polskich podaniach i wierzeniach ludowych.


Artystka inspiruje się wierzeniami, mitami, symbolami, zwyczajami. Ukazuje człowieka współczesnego w odniesieniu do natury, tradycji, człowieka trochę na granicy tradycji i nowoczesności.


Na wystawie zostaną pokazane prace z różnych lat, które w sposób subtelny nawiązują do ornamentyki ludowej, podań, wierzeń, a także tradycyjnego wzornictwa.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz