10. Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

Dziesiąty, jubileuszowy festiwal Zagłębie i Sąsiedzi odbędzie się w dniach 20–22 kwietnia w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Tradycyjnie, w konkursie wezmą udział dzieci i dorośli w trzech kategoriach: zespół śpiewu grupowego, zespół taneczny, kapela ludowa.
image

Występy będzie oceniać Rada Artystyczna złożona ze specjalistów, fachowców i ekspertów m.in. Polskiej Sekcji CIOFF (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels), czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

 

W piątek, 20 kwietnia, sceną zawładną najmłodsi wykonawcy. Przez dwa kolejne dni – 21 i 22 kwietnia przed publicznością zaprezentują się dorośli. Łącznie ponad 1000 osób w kolorowych, regionalnych strojach będzie próbowało swoich sił w konkursie.


„Zagłębie i Sąsiedzi” kultywuje i propaguje bogactwo rodzimej kultury ludowej i przypomina o pięknie polskiego folkloru. Zgodnie z tymi wartościami, wstęp na festiwal jest bezpłatny i otwarty dla publiczności.

 

Prezentacjom konkursowym towarzyszyć będzie szereg dodatkowych atrakcji:

5.04-6.05 – wystawa 3 x Papier
20.04-20.05 – wystawa Drzeworyty z Płazowa
20.04, g. 14.00–18.00 – warsztaty rękodzieła ludowego dla dzieci
21–22.04 – Kiermasz Sztuki Ludowej

 

Szczegółowy program festiwalu w załączniku i na stronie wydarzenia.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook