Autoportretyzm

10 stycznia o 18.00 w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się wernisaż wystawy prac Dąbrowskiej Grupy Fotograficznej pt. „Autoportret”. I właśnie wielowymiarowość autoportretu oraz próba prezentacji wewnętrznego ja będzie głównym tematem ekspozycji, która potrwa do 3 lutego.
image

Dąbrowska Grupa Fotograficzna to nie tylko profesjonalni fotograficy, ale i amatorzy-pasjonaci formy sztuki jaką jest fotografia. Jednak zamiłowanie do uwieczniania rzeczywistości za pomocą obiektywu nie jest jedyną rzeczą, która ich łączy. To grupa przyjaciół działających przy Pałacu Kultury Zagłębia, którzy od 3 lat poszukują wspólnie inspiracji twórczych.

 

Wystawa, która odbędzie się w Galerii Sztuki PKZ ma odpowiedzieć na pytania „Kim jestem?”, „Co chcę wyrazić?”, „Czym żyję?”. Gdyż właśnie zadawanie pytań oraz autorefleksja są niewyczerpanym źródłem inspiracji artystycznej, którego owocem jest mistrzostwo w sztuce autoportretu. Przedstawione prace ukażą sposób widzenia siebie w odniesieniu do przestrzeni, ludzi i czasu – cząstkę wewnętrznego świata idącą w parze ze świadomością istnienia, myśli i przeżyć, która przybiera formę opowiadania o swojej historii.

 

Autoportret w dzisiejszych czasach zawęził swoje pole do tzw. „selfie”, jednak przedstawienie fizyczne postaci nie sprowadza się jedynie do jednego wymiaru. Zmienność, różnorodność i wielkość rzeczywistości, która nas otacza, którą tworzymy i którą jesteśmy, przekłada się na bezgranicznie wiele sposobów twórczego ujęcia swojej osoby. Dźwięk, podpis ruchowy, obraz, znaczące miejsca, znak graficzny, narracja – to tylko nieliczne z możliwych opcji, by pokazać własne JA.

 

Wszystkich, którzy chcą podjąć wewnętrzny dialog z samym sobą, zastanowić się nad egzystencją w kontekście sztuki, zapraszamy od 10 stycznia do 3 lutego w godzinach otwarcia galerii.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz