9. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka 2015

W dniach 14–23 września 2015 roku Dąbrowa Górnicza po raz dziewiąty będzie gospodarzem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka.
image fot. www.palac.art.pl

Sala Teatralna Pałacu Kultury Zagłębia ponownie rozbrzmiewać będzie dźwiękami muzyki klasycznej. Co warto podkreślić, podczas tegorocznej edycji utalentowani artyści z całego świata zmierzą się w trzech specjalnościach instrumentalnych. Subtelna harfa uwodząca delikatnym dźwiękiem, hipnotyzujące brzmienie kontrabasu i głębokie dźwięki płynące z tuby i puzonu basowego – to wszystko czeka zarówno na melomanów i miłośników klasyki, jak i wszystkich pragnących udać się w niezwykłą muzyczną podróż. Podczas inauguracyjnego koncertu, który odbędzie się 1 września o godz. 18.00 wystąpią m.in.: Orkiestra Sinfonia Varsovia, Magdalena Lisak, Michał Gajda i Chór Filharmonii Śląskiej. Dyrygować będzie Ewa Strusińska. Usłyszymy dzieła nie tylko Michała Spisaka, ale i Richarda Galliano, Wojciecha Kilara, Aleksandra Borodina i Giuseppe Verdiego. Wstęp na koncert inauguracyjny i przesłuchania konkursowe jest wolny dla publiczności. Finał Konkursu odbędzie się 23 września o godz. 18.00 uroczystym wręczeniem nagród oraz koncertem laureatów wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

 

Konkurs adresowany jest do młodych muzyków, którzy nie ukończyli 29 roku życia. Jego celem jest popularyzacja i promocja najwybitniejszych osiągnięć wielowiekowego dziedzictwa kultury polskiej i światowej, z obszaru muzyki klasycznej, w nowatorskich aranżacjach artystów młodego pokolenia.

 

Konkurs organizowany jest przez Pałac Kultury Zagłębia wspólnie z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej, a opiekę merytoryczną sprawuje Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

harmonogram:

14 września 2015 – koncert inauguracyjny

15–16 września 2015 – I etap przesłuchań

17–19 września 2015 – II etap przesłuchań

21–22 września 2015 – III etap przesłuchań

23 września 2015 – uroczyste wręczenie nagród oraz koncert laureatów

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz