Dni Dąbrowy Górniczej 2015

Wielkimi krokami zbliża się ostatni weekend maja, a wraz z nim Dni Dąbrowy Górniczej. Trzy dni znakomitej zabawy w Parku Hallera, z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, z mocą atrakcji, festiwali i konkursów. W tym roku dla dąbrowian i mieszkańców Zagłębia zagrają m.in.: Golec uOrkiestra, Kasia Kowalska i Luxtorpeda.
image

Nikt nie ma wątpliwości, że muzyka na scenie w Parku Hallera będzie łączyć pokolenia. W ciągu trzech dni grania każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zaczniemy już 29 maja ostrym brzmieniem zespołów z okolic Zagłębia, by następnie wyjść naprzeciw formacji Frontside, grającej na scenach takich imprez jak Mystic Festival i Przystanek Woodstock z gwiazdami pokroju Iron Maiden. Piątek zakończy się prawdziwą torpedą, a właściwie Luxtorpedą. Zespół znany również z woodstockowych wystąpień, który zasłynął utworem „Autystyczny”, okrzykniętym najlepszym przebojem według Plebiscytu „Teraz Rock” w roku 2012.  

 

Sobota minie nam pod znakiem muzycznego kuszenia ze strony zespołu Red Lips, znanego z telewizyjnego show „Must Be the Music – Tylko Muzyka” oraz piosenki „To co nam było”, której teledysk został wyświetlony w serwisie YouTube już ponad 22 miliony razy. Tuż po nim zagra grupa Pectus – czterech przystojnych mężczyzn nagrodzonych w 2008 roku Słowikiem Publiczności na Festiwalu w Sopocie. Ich utwór „Barcelona” był w czołówce list przebojów w wielu stacjach radiowych. Na koniec sobotniego wieczoru wszystkim doskonale znana laureatka platynowych płyt – Kasia Kowalska.

 

Niedziela klasycznie, po klasycznym obiedzie – Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych oraz Festiwal Dotyk Dźwięku. Gwiazdą wieńczącą Święto będą ulubieńcy polskiej publiczności, propagatorzy rodzimej kultury, najsławniejsi muzyczni bliźniacy wraz z zespołem, czyli Golec uOrkiestra.

 

Nie można zapomnieć o wydarzeniach towarzyszących, które są nieodłącznym elementem imprezy. Tradycyjnie przy wejściu do Parku Hallera stanie lunapark. Oprócz tego szereg konkursów, warsztatów plastycznych i zabaw, w których udział będą mogły wziąć całe rodziny.

tekst: Olaf Otwinowski

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz