Gotowi, do startu, start! Rusza Akademia Młodych Duchem

Wiosenne atrakcje dla dojrzałych mieszkańców Dąbrowy Górniczej trwać będą od kwietnia do czerwca 2016 roku. W tych miesiącach biblioteka zaprasza w swe progi wszystkich ciekawych świata i nowych doświadczeń.
image

Wykład inauguracyjny projektu kulturalno-edukacyjnego Akademia Młodych Duchem wygłosi Wiktor Niedzicki – popularyzator nauki, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, nauczyciel akademicki. W swoim dorobku ma kilkaset programów popularnonaukowych, liczne artykuły prasowe i książki. Jego życiowym celem jest promocja polskiej nauki. Wykład „Spotkanie z jutrem” odbędzie się 28 kwietnia, o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej MBP (ul. T. Kościuszki 25, Dąbrowa Górnicza). „Spotkanie z jutrem” to nietypowa prezentacja przedmiotów i materiałów, które zmieniły nasz świat oraz opowieść o technologiach, które zapierają dech w piersiach. Lekcja o tym, że jutro zaczyna się już dziś.


W repertuarze zajęć Akademii Młodych Duchem pojawią się nie tylko wykłady, ale też warsztaty i wyjazdy. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo program obfituje w różnorodne przedsięwzięcia – od dyskusji po zajęcia manualne. Możemy już delikatnie uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że w bibliotece znów zagości m.in. „Sztukowanie, czyli historia sztuki dla każdego”. Wśród zajęć rękodzielniczych znajdą się warsztaty florystyczne i tworzenia biżuterii. Dla królów i królowych kuchni nie zabraknie warsztatów kulinarnych, a dla miłośników papieroplastyki – quillingu i papierowej wikliny. Uczestnicy projektu poszerzą swoje horyzonty, rozwiną umiejętności oraz zdobędą cenne doświadczenia.


Szczegółowy plan warsztatów oraz zasady zapisów na zajęcia zostaną zaprezentowane podczas wykładu inaugurującego Akademię Młodych Duchem, czyli 28 kwietnia.


Organizatorem Akademii Młodych Duchem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a głównym partnerem Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej. W realizacji zadania pomagają Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach oraz Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Aktywna Dąbrowa.


Projekt jest finansowany przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz