Noc pełna magii… Noc z Andersenem w Dąbrowie Górniczej

W nocy z 4 na 5 kwietnia w miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się dwunasta edycja ulubionej przez dzieci „Nocy z Andersenem”. W imprezie weźmie udział blisko 200 najmłodszych czytelników dąbrowskiej biblioteki, na których czekać będzie moc atrakcji.  
image

„Noc z Andersenem” to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena. Od kilku lat w akcji biorą udział biblioteki z różnych krajów organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci. Głównym celem akcji jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w dzieciach potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania.

 

„Noc z Andersenem” przyciąga coraz większe grono miłośników bajek i baśni, którzy chcą świętować urodziny słynnego bajkopisarza w bibliotece. Ochotników przybywa z roku na rok, a listy uczestników zapełniają się w ekspresowym tempie. W tym roku przedsięwzięcie jest zorganizowane w 4 placówkach bibliotecznych na terenie Dąbrowy Górniczej: Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25), Filii nr 5 (Al. J. Piłsudskiego 32), Filii nr 8 (ul. Ofiar Katynia 93, Strzemieszyce Wielkie), Filii nr 18 (ul. Legionów Polskich 131a).

 

Przed młodymi czytelnikami pełna zaskakujących wydarzeń „Magiczna Noc z Andersenem”! Uczestnicy przybędą na imprezę w baśniowych przebraniach. Tradycyjnie biletem wstępu będzie własnoręcznie przygotowana kartka urodzinowa dla Pana Andersena. Mali czarodzieje wezmą udział w pokazie iluzjonistycznym, warsztatach tematycznych i niezliczonej ilości zabaw i konkursów z nagrodami. Dodatkową atrakcją będzie występ Dziecięcego Teatru Wrażeń „MamBoli” z Mysłowic, który przeniesie dzieci w niezapomniany świat „Z Kotem w Butach dookoła świata”.

 

Nie zabraknie także wspólnego czytania z solenizantem i Prezydentem Dąbrowy Górniczej – Zbigniewem Podrazą. Nie lada gratką dla wszystkich łasuchów będzie możliwość skosztowania magicznego tortu, przygotowanego specjalnie na tę okazję.

 

W trakcie imprezy wszystkie dzieci będą miały zapewniony ciepły posiłek, przygotowany przez Restaurację Hotelu „Malta” w Dąbrowie Górniczej, napoje i słodycze, a po nocy spędzonej na miękkich posłaniach pomiędzy bibliotecznymi regałami także pożywne śniadanie.

 

Zorganizowanie dwunastej odsłony „Nocy z Andersenem” jest możliwe dzięki wsparciu: Hotelu Malta, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej, Wydawnictwa „Znak”, Tauron Sprzedaż Sp. z o.o., P.H.U. Vector.

 


4/5 kwietnia 2014 „Magiczna Noc z Andersenem”

Biblioteka Główna MBP (ul. T. Kościuszki 25, Dąbrowa Górnicza)

19.00 rozpoczęcie imprezy

19.15 głośne czytanie z Prezydentem Dąbrowy Górniczej i Panem Andersenem

19.30–20.00 pokaz iluzjonistyczny

20.00 kolacja

20.30–21.15 spektakl „Z Kotem w Butach dookoła świata”

21.15–22.00 zabawy i quizy z Panem Andersenem

22.00 urodzinowy tort Pana Andersena

22.30 konkursy

23.00–1.00 warsztaty magiczne Pana Korka, zagadki literackie, gry i zabawy ruchowe

1.15 bajka na dobranoc

8.00 śniadanie

8.30 zakończenie imprezy

 

Filii nr 5 MBP (Al. J. Piłsudskiego 32, Dąbrowa Górnicza - Gołonóg)

Filii nr 8 MBP (ul. Ofiar Katynia 93, Dąbrowa Górnicza - Strzemieszyce Wielkie)

Filii nr 18 MBP (ul. Legionów Polskich 131a, Dąbrowa Górnicza - Mydlice)

 

W godzinach 18.00-24.00 w każdej placówce zaplanowano liczne atrakcje, wśród których znajdą się m.in.:

pokaz iluzjonistyczny Konrada Mościńskiego„Z Kotem w Butach dookoła świata” – spektakl teatralny (Dziecięcy Teatr Wrażeń „MamBoli”) warsztaty magiczne Pana Korka, nocne czytanie baśni, animacje teatralne, wywiad z Panem Andersenem, baśniowe zagadki, przedstawienie „Księżniczka na ziarnku grochu” (w wykonaniu uczestników imprezy)„Poszukiwacze magicznej różdżki dobrej wróżki” – gra terenowa, urodzinowy tort Pana Andersena, zajęcia plastyczne, konkursy z nagrodami, gry i zabawy

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz