Wystawa plakatów Moniki Starowicz

Wystawa „Monika Starowicz – plakat” to ekspozycja wpisująca się w krótką tradycję organizowania marcowych wystaw poświęconych twórczości artystycznej kobiet.
image Autor plakatu: Monika Starowicz | fot. materiały prasowe organizatora

Monika Starowicz to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom 2000 r.). Obecnie pracuje jako adiunkt w pracowni plakatu prof. Romana Kalarusa na macierzystej uczelni. Zajmuje się sztuką plakatu, grafiką, rysunkiem, ilustracją i kolażem. Współpracuje z kolekcjonerami i galeriami współczesnego plakatu, bierze udział w licznych krajowych i światowych wystawach oraz przeglądach tej sztuki. Ma na swoim koncie również wiele wystaw indywidualnych, na których zwykle prezentuje autorskie plakaty o tematyce kulturalnej lub rysunki i ilustracje. Najważniejszą bohaterką jej prac jest kobieta. To kobieta oczekująca, zakochana, wiedźma, bogini – kobieta pełna uczuć i emocji.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się w kawiarni PKZ. Ekspozycja dostępna w przeszkleniach wystawienniczych sali teatralnej w holu głównym, w godzinach od 8.00 do 20.00 w dni powszednie.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz