Zatrzymani w Kadrze. Pokaz filmowy oraz spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim

Studyjne Kino Kadr w Pałacu Kultury Zagłębia słynie z ambitnego repertuaru, który teraz zostanie poszerzony o spotkania z reżyserami i aktorami pt.: Zatrzymani w Kadrze. Wydarzenia będą połączeniem wywiadu z pokazem filmu, którego reżyser jest autorem lub w którego obsadzie znalazł się zaproszony aktor.
image fot. materiały prasowe organizatora

Gościem pierwszego spotkania 21 marca będzie reżyser Adam Guziński – twórca filmu Wspomnienie Lata – i właśnie to dzieło zobaczymy na wielkim ekranie pałacowego kina.

 

Adam Guziński – reżyser, członek Polskiej Akademii Filmowej. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Twórca takich filmów jak Wspomnienie Lata, Chłopiec na galopującym koniu, czy wielokrotnie nagrodzonego filmu Antychryst. Reżyser popularnych seriali telewizyjnych pokroju W rytmie serca, Na dobre i na złe, Plebania. Za swoje filmy otrzymał m.in.: Grand Prix na Festiwalu w Bilbao, Specjalne wyróżnienie na Festiwalu w Turynie, Polską Nagrodę Filmową Orzeł oraz Kryształowe Jabłko podczas Forum Kina Europejskiego Synergia w Łodzi – za film Wspomnienie lata.

 

Wspomnienie Lata - Koniec lat 70. w Polsce. Wakacyjny gwar podmiejskiego kąpieliska miesza się z dźwiękami przeboju Anny Jantar. Obraz to intymna podróż do odchodzącego świata dzieciństwa widzianego oczami 12-letniego Piotrka. Pod wpływem zmieniającej się relacji z matką i pierwszego zauroczenia chłopiec musi skonfrontować się z zupełnie nowymi dla siebie uczuciami, dokonać pierwszych dorosłych wyborów i zmierzyć się z ich konsekwencjami. Subtelne zdjęcia Adama Sikory, kreacje aktorskie Urszuli Grabowskiej i Roberta Więckiewicza oraz nagrodzonego na Festiwalu Off Camera – Maxa Jastrzębskiego w roli Piotrka sprawiają, że film Adama Guzińskiego jest niezwykle sugestywnym, ale zarazem wyważonym obrazem skomplikowanych emocji dziecka.

 

Gatunek: obyczajowy, kraj produkcji: Polska, 2016, czas trwania: 87 min
Reżyseria: Adam Guziński, obsada: Max Jastrzębski, Urszula Grabowska, Robert Więckiewicz

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz