Wystawa „Oto moja Baśń” Grzegorza Ptaka

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaprasza dzieci i dorosłych w podróż do cudownego świata baśni i legend, pełnego księżniczek, smoków, krasnoludków, a nawet trolli.
image

Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, za sprawą wyjątkowej wystawy „Oto moja Baśń” Grzegorza Ptaka, zamieni się w czerwcu w cudowną krainę bajek. Na wystawie można zobaczyć nie tylko baśniowe obrazy, ale również unikatowe kukiełki, marionetki i eksponaty z Teatru Księżyc.

 

Dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) istnieje możliwość udziału w Warsztatach Wyobraźni. Dzieci w twórczy sposób dowiedzą się czym jest dzieło sztuki, jak można je czytać, co może być sztuką oraz jak ważna jest wyobraźnia. Wystawę można oglądać już od godz. 10.00 po wcześniejszym umówieniu się.

 

Wstęp na wystawę bezpłatny. Koszt udziału w warsztatach: 5zł/ os.

Informacje i zapisy:

Maja Szwedzińska: tel. 32 733 88 00

mail: maja.szwedzinska@palac.art.pl

 

Grzegorz Ptak – absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego dyplom z malarstwa (wyróżnienie) w pracowni prof. Jerzego Wrońskiego. Uprawia ilustracyjne malarstwo akrylowe, które odzwierciedla inspiracje autora związane ze światem baśni i fantazji. Tematy obrazów zmieniały się na przełomie lat, jednak rdzeń pozostaje wciąż ten sam – charakteryzuje je atmosfera teatralności i tajemnicy. Wynikają one zarówno z inspiracji baśniami słowiańskimi (Spirin), baśniami „północy” (Theodor Kittelsen, John Bauer) oraz magią teatru.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz