Europejskie Dni Dziedzictwa 2020 w województwie śląskim

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się w dwa weekendy: 12 i 13 oraz 19 i 20 września. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Moja droga”.
image

Jest to przede wszystkim droga do niepodległości, ale również losy Polaków na emigracji, wyprawy polskich podróżników i odkrywców, czy może indywidualna droga – spacer śladami historii. Wszystkie wydarzenia organizowane w województwie śląskim zebrane zostały w informatorze.

 

Europejskie Dni Dziedzictwato inicjatywa Unii Europejskiej oraz Rady Europy związana z popularyzacją dziedzictwa kulturowego, nazywana również „świętem zabytków”. Wydarzenie to odbywa się corocznie od 1991 roku, we wrześniu, we wszystkich państwach członkowskich UE(w Polsce od 1993roku). Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. W trakcie dwóch weekendów września, podobnie jak w innych państwach europejskich, odbywają na terenie całego kraju setki imprez skierowanych do różnych grup odbiorców: zwiedzanie zabytków (często zamkniętych na co dzień), wykłady, spacery historyczne, koncerty, spektakle, kiermasze i wiele innych. Wszystkie je łączy wspólny element –związek z zabytkami i historią. Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne, dzięki temu są one dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

 

Więcej informacji o Europejskich Dniach Dziedzictwa oraz kalendarium imprez na witrynie internetowej wydarzenia.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz