7. PalmJazz Festival: Piotr Wyleżoł Sekstet – 60 lat Śląskiego Jazz Clubu

Koncert dedykowany Śląskiemu Jazz Clubowi i jego dwóm długoletni prezesom – Mieczysławowi „Mikołajowi” Osiadłemu i Mirosławowi Rakowskiemu.
image fot. materiały organizatora

Piotr Wyleżoł – pianista, kompozytor, lider, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Grał w zespołach Janusza Muniaka i Jarosława Śmietany. Współpracował m.in. z Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańką, Adamem Pierończykiem oraz z Billym Hartem, Edem Schullerem, Johnem Purcellem, Nigelem Kennedym.

 

W 2001 roku ukazała się pierwsza autorska płyta pianisty „Yearning“ nagrana wspólnie z Adamem Kowalewskim na kontrabasie i Łukaszem Żytą na perkusji. W 2006 roku ukazała się druga płyta „Piano Trio” (z Łukaszem Żytą na perkusji i Michałem Barańskim na kontrabasie). W 2009 roku nakładem renomowanej wytwórni Fresh Sound Records ukazała się trzecia płyta tria pianisty zatytułowana „Children’s Episodes”. W dyskografii Piotra Wyleżoła jako lidera, poza studyjnymi płytami tria, znajdują się również dwa albumy koncertowe. Pierwszy to „Quintetu Live“, który ukazał się w 2010 roku, z gościnnym udziałem Adama Pierończyka oraz Davida Doruzki oraz zarejestrowany podczas festiwalu „Jazz w Gdyni“ recital na dwa fortepiany ze Sławkiem Jaskułke i wydany pod nazwą DuoDram.


Piotr Wyleżoł – fortepian
Andy Middletone – saksofon
Grzegorz Nagórski – puzon

Robert Majewski – trąbka
Michał Barański – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz